Sterylizacja

Znaczenie higieny w funkcjonowaniu gabinetu

Niewielu pacjentów zdaje sobie sprawę jak ważnym procesem w funkcjonowaniu gabinetu stomatologicznego jest odpowiednia higiena, czystość i sterylizacja. Ważne jest przestrzeganie wszelkich zasad zapobiegania zakażeniom. Potencjalnym rezerwuarem mikroorganizmów chorobotwórczych i źródłem zakażenia w gabinecie są pacjenci, personel medyczny (lekarz dentysta, higienistka stomatologiczna, asystentka stomatologiczna), personel techniczny i gospodarczy.

Dbamy o wysokie standardy

W trosce o zdrowie naszych pacjentów gabinet przyjął od początku bardzo wysokie standardy czystości. Asystentka, jak i higienista każdego dnia wykonują czynności w oparciu o opracowane z zachowaniem aktualnych wytycznych procedury tak, aby praca całego zespołu stomatologicznego była sprawna, a stanowisko zabiegowe przygotowane z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz aseptyki i antyseptyki. Zapewnia to bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i każdemu z pracowników naszego gabinetu stomatologicznego. 

Aby sprostać najwyższym standardom bezpieczeństwa i higieny w gabinecie korzystamy z nowoczesnego sprzętu – autoklawu typu B, gdzie wszystkie narzędzia zużyte podczas zabiegu przechodzą proces sterylizacji parą wodną w odpowiedniej temperaturze. 

Aby narzędzia stomatologiczne były gotowe do użycia podczas leczenia kolejnego pacjenta, przechodzą one przez ciąg zdarzeń w naszej sterylizatorni. 

Początkowo poddawane są procesowi WSTĘPNEJ DEZYNFEKCJI roztworem preparatu dezynfekującego (ID 212 forte), później są starannie MYTE, płukane i osuszane. 

Dopiero po tych czynnościach następuje segregacja, PAKOWANIE w odpowiednie torebki papierowo — foliowe. Tak przygotowane narzędzia trafiają do AUTOKLAWU.

Troszczymy się o każdego pacjenta

O prawidłowo przeprowadzonej sterylizacji, świadczy wskaźnik umieszczany w torebce z narzędziami. Dokumentacja kontroli zestawu prowadzona jest osobno w specjalnie przeznaczonym do tego zeszycie. 

Prowadzimy dokumentacje kontroli wewnętrznych i zewnętrznych. 

Poprawność procesu sterylizacji przeprowadzanej w naszym gabinecie jest nadzorowana przez zewnętrzne laboratorium — Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczna w Drezdenku. 

Jesteśmy dumni, gdyż coroczna obowiązkowa kontrola sanepidu w naszym gabinecie wykonywana przez Powiatową Stacje Sanitarna Epidemiologiczna, uznaje nasz gabinet za jeden z najbardziej dbających i przestrzegających zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w naszym regionie, podając nas za wzór do naśladowania. 

Naszą filozofią jest profesjonalna troska o każdego pacjenta, powierzającego nam swoje zdrowie.

Napisz do nas

Masz pytania, potrzebujesz konsultacji?
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

+48734483497