Leczenie Dzieci

Leczenie dzieci w naszym gabinecie przebiega w atmosferze zapewniającej dziecku i rodzicom poczucie bezpieczeństwa.

Nasza filozofia opiera się na zdobyciu zaufania i wzajemnej współpracy, a sukces determinuje kilka składowych:

  • prawidłowe nawyki żywieniowe oraz higieniczne wprowadzone i konsekwentnie realizowane przez rodzica w domu,
  • częste i regularne zabiegi szczotkowania, wykonywane częściowo przez dzieci, jak i przez rodziców,
  • regularne wizyty kontrolne w gabinecie, aby móc zareagować na najmniejszą zmianę w zdrowych tkankach zęba,
  • leczenie istniejących ubytków, jeśli jest taka konieczność,
  • regularna profilaktyka w gabinecie higieny dostosowana do frekwencji próchnicy.

Pierwsze wizyty

Podczas pierwszej wizyty dziecko ma możliwość bliższego poznania lekarza, adaptacji w nowym środowisku jakim jest gabinet, poznania sprzętu i procedur, które mogą być wykonywane. Jest to bardzo istotny czas pozwalający na zawiązanie początku relacji między dzieckiem, a lekarzem, wspólne czytanie książek i odpowiadanie na wnikliwe pytania naszych najmłodszych pacjentów. 

Jeśli dziecko jest gotowe, badamy je. Weryfikujemy obecność próchnicy, stopień wyrzynania zębów, kwalifikujemy pacjenta do zabiegów higienizacyjnych, przeprowadzamy wstępną diagnostykę ortodontyczną. To doskonały czas na rozmowę z Rodzicami, który pozwala wyjaśnić i poinstruować, w jaki sposób prawidłowo wykonywać zabiegi higieniczne u dzieci w domu, na co zwrócić uwagę, jak motywować, jak instruować. 

W zależności od wieku dziecka pierwsze wizyty są dla Rodziców. Ważne jest, aby zgłaszać się na nie już w pierwszych 6 miesiącach życia dziecka. Jeśli Maluszek nam na to pozwoli, przeprowadzamy badanie, jeśli nie, przesuwamy wizytę w niedługim odstępie czasu i ponawiamy próbę.

Leczenie zachowawcze zębów

Jeśli w zębie mlecznym jest obecna próchnica, należy ją bezwzględnie wyleczyć. Nieleczona próchnica w zębach mlecznych prowadzi do:

  • osłabienia organizmu dziecka;
  • zwiększenia podatności na infekcje; nasilenia występujących chorób ogólnych (np. astmy, cukrzycy);
  • powstania miejscowych stanów zapalnych i ropnych w jamie ustnej;
  • przy obecności w jamie ustnej zębów stałych, przejścia procesu próchnicowego na zęby stale; nieodwracalnych zmian w miazdze zęba z koniecznością przeprowadzania leczenia kanałowego lub niejednokrotnie usunięcia zęba;
  • zmian w kości w postaci torbieli.

Uśmiech Twojego dziecka ma dla nas ogromne znaczenie

W zębach mlecznych istnieje możliwość wyboru koloru wypełnienia, co niejednokrotnie jest dla dzieci zachętą do podjęcia leczenia .

 Zęby mleczne z rozległymi ubytkami próchnicowymi, które zniszczyły dużą część zęba, ale miazga we wnętrzu pozostała zdrowa, zabezpieczamy koronami stalowymi. Zapewnia to szczelną, trwałą odbudowę i pozwala na zachowanie zębów mlecznych do czasu ich fizjologicznej wymiany na zęby stałe. 

Jeśli w zębie mlecznym obecny jest bardzo głęboki ubytek próchnicowy, infekujący miazgę zęba, niejednokrotnie wiąże się to z koniecznością podjęcia leczenia kanałowego. W przypadku braku możliwości leczenia – ze względu na rozległe zniszczenie zęba, nawracające stany zapalne lub chorobę ogólną dziecka – usunięcia zęba.

Leczenie chirurgiczne u dzieci

Usuwanie zębów mlecznych jest ostatecznym rozwiązaniem, kiedy pozostałe metody leczenia nie mogą być zastosowane. Zwykle wykonywane w porozumieniu z lekarzem ortodontą, tak żeby uprzednio zaplanować konieczność zachowania miejsca dla zęba stałego, który jest jeszcze w trakcie fazy wzrostu. w kości.

Profilaktyka ortodontyczna

Rozpoznajemy wady zgryzu w odpowiednim czasie aby wdrożyć leczenie ortodontyczne.

Diagnostyka RTG

Wykonujemy zdjęcia wewnątrzustne przy użyciu radiowizjografii, co pozwala na redukcję potrzebnej do zobrazowania tkanek dawki do minimum. Dzięki wykonaniu diagnostyki radiologicznej widzimy, co dzieje się wokół zęba, wewnątrz kości, a nasi pacjenci pozostają bezpieczni.

System znieczulenia komputerowego

Do każdego zabiegu możemy małego pacjenta znieczulić. Mamy do dyspozycji system znieczulenia komputerowego, który dozuje ilość środka w postaci kropel, redukując do minimum negatywne odczucia pacjenta i zapewniając mu najwyższy komfort.

Filozofia naszej pracy z małym pacjentem opiera się na wzbudzeniu zaufania i nawiązaniu współpracy oraz motywacji dzieci do działania.

Napisz do nas

Masz pytania, potrzebujesz konsultacji?
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

+48734483497