Leczenie Protetyczne

Czym jest leczenie protetyczne?

Polega na uzupełnieniu braków zębowych za pomocą najkorzystniejszych w danej sytuacji klinicznej rozwiązań. Po uprzednio wykonanej diagnostyce oraz zaplanowaniu poszczególnych procedur, jest to ostatni etap leczenia. Uprzednio pacjent jest przygotowywany zachowawczo, chirurgicznie, a także niejednokrotnie ortodontycznie do późniejszego leczenia protetycznego.

Przy współpracy z laboratorium protetycznym mamy do dyspozycji i zaoferowania pacjentowi następujące rozwiązania:

Overlay, veenerlay (uzupełnienia pośrednie, wykonywane częściowo w gabinecie, częściowo w pracowni protetycznej. Czas wykonania jest zawsze dłuższy od leczenia zachowawczego, które przeprowadzamy podczas jednej wizyty. O konieczności wykonania tego typu uzupełnień decyduje ilość tkanek w leczonym zębie).

Licówki (dają możliwość niewielkiej zmiany kształtu, barwy zęba, bez konieczności wykonywania inwazyjnych procedur szlifowania).

Wkłady koronowo-korzeniowe (pozwalają przy zniszczonych próchnicowo zębach odbudować je z zastosowaniem koron protetycznych lub mostów).

Korony protetyczne (mogą być wykonane z różnych materiałów, służą odtworzeniu kształtu i funkcji leczonego zęba, gdy nie jest już możliwe przeprowadzenie leczenia zachowawczego).

Mosty protetyczne (odtwarzają braki więcej niż jednego zęba w łuku. Są to pojedyncze korony połączone ze sobą w sposób trwały).

Protezy częściowe, całkowite (uzupełnienia odtwarzające braki zębowe, które pacjent samodzielnie może wyjąć z jamy ustnej).

Implantoprotetyka (rozwiązania protetyczne wykonywane na uprzednio wprowadzonych do kości implantach).

Leczeniem protetycznym w naszym gabinecie zajmuje się:

Napisz do nas

Masz pytania, potrzebujesz konsultacji?
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

+48734483497