Implantologia

Leczenie implantologiczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają braki w uzębieniu. To najlepsze co możemy zaoferować naszym pacjentom w chwili obecnej. Najnowsza cyfrowa technologia w połączeniu z wieloletnią praktyką lekarza sprawiają, że wszczepione implanty praktycznie niczym nie różnią się pod względem wizualnym i funkcjonalnym od naturalnych zębów. Sposób wykonania zabiegu jest całkowicie bezbolesny.

Dzięki implantom chronimy zdrowe zęby pacjenta, ponieważ tradycyjna protetyka protetyczny wymaga szlifowania zębów sąsiadujących z brakiem zębowym. W przypadku leczenia implantami, nie musimy szlifować własnych zębów pacjenta

Implanty zębowe także:

  • zapobiegają zanikowi kości i utracie innych zębów
  • eliminują konieczność stosowania protez zapobiegają zmianom w wyglądzie twarzy
  • Długoczasowo są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem

Implanty zębów to niewielkie, wykonane z tytanu śruby, które zastępują korzeń zęba. Na nich mocowane są korony protetyczne lub składające się z kilku koron mosty protetyczne. Implanty zębowe wykonane są z tytanu i jego stopów (czasami z dodatkiem ceramiki), dzięki czemu są doskonale tolerowane przez organizm człowieka. Nie wywołują reakcji alergicznych i stanów zapalnych. Istnieje wiele implantów różniących się pod względem kształtu, wielkości oraz sposobu ich wykorzystania.

Implanty zębowe :

  • Poprawiają jakość życia
  • Pozwalają na nowo gryźć
  • śmiać się i jeść
  • Poprawiają pewność siebie
  • Likwidują problemy gastryczne
  • Odtwarzają naturalny uśmiech

Implant najlepiej wszczepić jak najszybciej, nawet w dniu usunięcia zęba.

Dlaczego?

– po utracie zęba otaczająca go kość zaczyna zanikać, co w przyszłości prowadzi do deformacji łuków zębowych i niekorzystnej zmiany wyglądu twarzy.

Na skutek zaniku kości, sąsiadujące z ubytkiem zęby zaczynają się przechylać w kierunku luki, niekorzystnie zmieniając swoje położenie.

– brak nawet jednego zęba powoduje niewłaściwy rozkład sił podczas żucia i negatywnie wpływa na sąsiadujące mięśnie i stawy, wywołując np. silne bóle głowy,mięśni, szumy uszne.

Dodatkowo brak zęba wymusza zmianę diety, a także wpływa na samopoczucie psychiczne, obniżając komfort codziennego życia.

Każde leczenie opieramy o wnikliwą diagnostykę radiologiczną i rozmowę z pacjentem , żeby zastosowane przez nas leczenie było jak najbardziej dostosowane do Państwa potrzeb 

Każdego dnia korzystamy z najnowszej technologii dostępnej dla każdego pacjenta

Leczeniem implantologicznym w naszym gabinecie zajmują się

Napisz do nas

Masz pytania, potrzebujesz konsultacji?
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

+48734483497