Martyna Milczanowska

Certyfikowany Doradca Laktacyjny

Położna

Urodziłam i wychowałam się w Koninie (woj. wielkopolskie). W 2008r. rozpoczęłam studia na kierunku Biologia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jednak szybko zorientowałam się, że zupełnie gdzie indziej widzę swoją przyszłość. Dlatego w 2010r. zostałam studentką Położnictwa na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Rok później uzyskałam licencjat biologii stosowanej, a w 2013r. uzyskałam tytuł położnej. 

Swoją pierwszą pracę rozpoczęłam w Ginekologiczno- Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ulicy Polnej. Od 2017r. związałam się na stałe z Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim i jestem częścią zespołu oddziału położniczo ginekologicznego.   

Już będąc studentką – podczas praktyk zawodowych – byłam zafascynowana pracą położnej laktacyjnej. Opieka nad młodymi mamami uzmysłowiła mi jak wielka istnieje potrzeba edukacji w tym zakresie. Dlatego pierwsze szkolenie podnoszące kwalifikacje z zakresu edukacji i wsparcia kobiety w okresie laktacji odbyłam w 2017r. Od tamtego czasu aktywnie działam w kierunku promocji karmienia piersią oraz wspieram pacjentki w ich drodze mlecznej. W 2021r. spełniłam swoje marzenie i uzyskałam tytuł Certyfikowanej Doradczyni Laktacyjnej. A dwa lata później uzyskałam tytuł magistra położnictwa. 

Swoją pracę traktuję jak wielką pasję. Liczne szkolenia, konferencje i kursy umożliwiają mi ciągły rozwój. Karmienie piersią jest sztuką. Utwierdziłam się, w tym przekonaniu od kiedy sama zostałam mamą. Razem z córką Walerią spotkałyśmy na swojej drodze wiele trudności, które wspólnie udało nam się pokonać. Nasza droga mleczna trwa już 13 miesięcy. 

W swojej pracy ponad wszystko cenię indywidualne podejście do każdej pacjentki. Nie ma dwóch takich samych mam, ani dzieci, ani sytuacji – każdy problem wymaga indywidualnego rozpatrzenia. Podczas wizyty staram się wyjaśnić wszystkie wątpliwości oraz wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie dla mamy i dziecka.

„Najbardziej Ci do twarzy z uśmiechem”
Leonardo da Vinci

FORMULARZ KONTAKTOWY

Masz pytania, potrzebujesz konsultacji?
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

+48734483497